Cześć! Tu Julia i Sam – Polka i Australijczyk. Mieszkamy w Brisbane, w Australii.

Na blogu Where is Juli + Sam znajdziesz informacje o podróżach po Australii i codzienności w tym kraju. Poczytasz także o samotnej, kobiecej wyprawie dookoła świata, spełnianiu marzeń, dobrym życiu i naszych wyjazdach w nieznane. Nasz blog jest obecnie najpopularniejszym polskim blogiem o Australii oraz jednym z najbardziej znanych polskich blogów podróżniczych.

Julia Raczko

Blogerka i autorka dwóch książek — Gdzie jest Julia? oraz Julia jest w Australii.

Dziewczyna z Milanówka, rocznik ’85. Z wykształcenia psycholog społeczny, z doświadczenia producentka telewizyjna. Pracowałam między innymi dla takich stacji jak TVN, MTV czy Eska. W 2012 roku wyjechałam w samotną podróż dookoła świata, zakochałam się i nigdy nie wróciłam.

Od ponad czterech lat mieszkam w Brisbane, w Australii. Dziś piszę, podróżuję i zajmuję się social mediami. Prowadzę najpopularniejszego polskojęzycznego bloga o Australii, który jest jednocześnie jednym z najlepszych blogów podróżniczych w Polsce. Opublikowałam dwie książki, które zostały wydane nakładem wydawnictwa Pascal. Regularnie pojawiam się w polskich mediach w roli eksperta od tej części świata i podróży. Organizuję wyjazdy do Australii i Nowej Zelandii oraz spotkania motywacyjne.

W Brisbane współprowadzę polską szkołę sobotnią i audycję w radiu etnicznym. Pracuję jako Community & Social Media Manager w branży turystycznej.

Lubię słuchać i obserwować ludzi — podróżuję dla nich, miejsca są drugorzędne. Piję dużo kawy i dobrego wina. Czasem chodzę boso, dużo się uśmiecham i z nieznanego mi samej powodu kocham ananasy. Podróżuję wygodnie i po swojemu.

+ Sam

Najfajniejszy facet na świecie (zajęty). Australijczyk z polskimi korzeniami, urodzony w Melbourne.

Jego największą pasją są samoloty — pracuje jako inżynier w jednej z linii lotniczych. Uwielbia latać dronem, jeździć motocyklem po lesie, odpoczywać pod namiotem i zimne piwo. Planuje trasy naszych wycieczek, robi zdjęcia i prowadzi.

Podglądaj życie codzienne w Australii

Napisz do nas: julia@whereisjuli.com

julia-jest-w-australii-premiera