Jedź z mamą w świat! Nie musisz lecieć od razu na jego koniec, wystarczy, że wybierzecie się na wspólny spacer, albo weekend na Mazurach. Bo nie ważne gdzie, ale ważne z kim. Szczególnie, gdy tym „kimś” jest własna matka…

1. Spełnisz jej marzenia

Przez całe życie to ona spełniała Twoje. Może teraz warto się odwdzięczyć i sprawić jej trochę radości? Na pewno są miejsca, o których marzy, albo rzeczy, które chciałaby zrobić. Nie, nie musicie od razu wyjeżdżać na miesiąc, możecie na weekend. Nie musicie na własną rękę, możecie w grupie. Możecie tak, jak chcecie. Byle razem. I byle sprawić Jej odrobinę radości.

Moja Mama jest wielką fanką Beatlesów, to Jej młodość. Kiedyś pod choinkę kupiłam nam bilety do Liverpoolu, zarezerwowałam hotel i poleciałyśmy na 4 dni. To były nasze pierwsze, wspólne wakacje zorganizowane przeze mnie. Na długo zapamiętam jej ekscytację, uśmiech od ucha do ucha, chwile wzruszenia. Gdy stałyśmy przed tabliczką „Strawberry Fields”, gdy z ulicy podglądałyśmy ich stare dom, gdy popijałyśmy piwo w ich barze…

2. Wreszcie dobrze się poznacie

Nawet nie wiesz, jak mało o sobie wiecie. Zapominasz, że przecież nie znacie się przez całe jej życie. Godziny spędzane w pociągu, te na lotnisku, czy w autobusie, wieczory przy winie, wspólne kolacje – każda z tych chwil będzie okazją do rozmów, na które nigdy nie było miejsca. Zaczniecie wspominać Jej młodość, rozmawiać o Jej chłopakach „sprzed taty”, odkryjecie przed sobą największe sekrety.

Pamięta ten wieczór, kiedy siedziałyśmy w domku na plaży na rajskiej Gili Meno, popijając drinki z palemką, rozmawiałyśmy tak szczerze, jak chyba nigdy wcześniej. O tym wszystkim, o czym wcześniej nie rozmawiałyśmy. Miło jest poznać swoją własną mamę.

3. Sprawisz przyjemność samemu sobie

Pokazywanie Jej kawałka świata, którego pewnie nigdy by bez Ciebie nie zobaczyła, sprawi ci frajdę największą z możliwych. Uśmiech na Jej twarzy wywoła uśmiech na Twojej, to uśmiech nie do podrobienia.

4. Będziesz mieć podróżniczego kompana na dobre i na złe

Bo Mama to taka osobą, z którą w jednej minucie można drzeć koty, a w drugiej znowu się lubić. A w końcu, jak jest się z kimś non stop, albo sam na sam chociażby przez dłuższą chwilę, trudno się nie posprzeczać, trudno nie wejść w dyskusję gdzie i co robić, trudno się ciągle zgadzać. Ale w relacji z Mamą małe kłótnie idą w niepamięć w ekspresowym tempie. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze poczucie bezpieczeństwa, jakie masz w towarzystwie osoby, która kocha cię bezgranicznie – bezcenne. I działa w dwie strony, bezpiecznie czujesz się i Ty i Ona.

5. Przywieziecie wspomnienia…

I to będą wspomnienia tylko wasze. Nic nikomu do nich. To będą zdjęcia, które będą wzruszać tylko was. To będą historie, których nikt inny nie zrozumie. To będą wasze wspólne opowieści dla Twoich dzieci, a Jej wnuków. My z Mamą opowiadałyśmy o naszych w Pytaniu na Śniadanie.

Kocham Cię, mamo <3

Po więcej inspiracji zajrzyj tutaj i poznaj cudowne matki i córki, które razem jeżdżą w świat – Matki i córki w podróży