Listopad za nami! Yuhu. W Australii już… lato. Zaczyna się tu 1 grudnia i raczy nas w tym roku szybkim wzrostem temperatur i duchotą. A ja odliczam dni do naszego wyjazdu do… Polski. Zaklinajcie dla nas śnieg i wpadnijcie na australijskie spotkanie do kawiarni Osiem Stóp na warszawskiej Pradze 11 stycznia o 19:00 (więcej szczegółów tutaj).

Zanim jednak się spotkamy – trochę moich listopadowych odkryć i zachwytów. Może znajdziecie w nich pomysł na świąteczne upominki?

Inspiracje i zachwyty listopada + prezenty pod choinkę 2015

1. Australijczyk, czyli gdzie zimują niedźwiedzie

Książka jednego z najlepszych radiowych głosów od razu zachwyciła mnie: tytułem, wyglądem, a chwilę potem – zawartością. To tak naprawdę album australijskich przygód Marka Niedźwieckiego i świetny pomysł na świąteczny prezent dla tych, którzy kochają Australię. Książkę można kupić np. tutaj.
australijczyk

wydawnictwo Wielka Litera

2. Los Wiaheros w Australii

Andrzej i Alicja, autorzy chyba jedynego bloga, jakiego przeczytałam przed wyjazdem w podróż dookoła świata, wrócili do Australii. Kupili auto i jadą z Perth do Sydney, codziennie relacjonując swoje poczynania za pomocą aplikacji Snapchat (loswiaheros) i oczywiście na swoim blogu. A, że w bagażniku wiozą drona, wiadomo, że ta opowieść będzie wyjątkowa.

3. Gypsea_lust

Instagram na ten miesiąc – Gypsea_lust. Cudowne przygody i piękne australijskie zdjęcia. Co tu dużo gadać – lepiej popatarzeć.

4. Globus…

Niezwykły globus z korka, w który można wbijać pineski! Mógłby stanąć na mojej półce. Można go kupić tutaj.
korkowy globus

zdjęcie: http://www.uncommongoods.com

5. Melville Island

Byłam na pierwszej i na trzeciej największej wyspie a Australii – teraz wpisuję na listę drugą – Melville Island – jedną z wysp Tiwi, czyli wysp… uśmiechu. Leżą na północy Australii i wciąż są zamieszkałe przez piękne, aborygeńskie plemiona.
wyspy Tiwi

zdjęcie: http://www.travelnt.com

6. Notes… podróżniczki

Wreszcie ktoś zrobił coś specjalnie dla mnie (no prawie). Notes podróżniczki jest super tym bardziej, że jest… polski. Można go kupić w tutaj.
notes podróżniczki

zdjęcie: http://www.norinommo.com

7. Okrągły ręcznik plażowy

Po co ma być prostokątny, jak okrągły wydaje się praktyczniejszy. Można go kupić m.in. tutaj.
paradis-4-the-beach-people-955x866_c

zdjęcie: http://thebeachpeople.com.au

8. Kamera w sam raz dla mnie

Świetna, profesjonalna, ładna – taką chciałabym mieć. Droga, ale jak na swoje możliwości – bardzo tania. Więcej tutaj.

9. Skok ze spadochronem

To było przeżycie tego miesiąca i jedno z największych w życiu. Od tej chwili uważam, że każdy powinien skoczyć chociaż raz. To karuzela emocji, której nie da się zatrzymać. Więcej o wychodzeniu poza strefę swojego komfortu – tutaj. A jeśli byście chcieli polatać w Brisbane – zajrzyjcie tutaj.
skok ze spadochronem

10. Myśl na grudzień

 

one-thing-every-day-that-scares-you

zdjęcie: http://superheroacademy.net

 

Podziel się swoimi zachwytami w komentarzu!