Emigracja do Australii jest kusząca. Zachęcają możliwości zawodowe, pogoda, australijski, zrelaksowany styl życia i ogólne wyobrażenie miejsca prawie idealnego. W rozmowach z Polakami dowiadujemy się, jaka jest rzeczywistość. Zapraszam na Instagram @whereisjuliplussam od wtorku do czwartku o godzinie 12:00 polskiego czasu.

Australia jest krajem imigrantów i daje dzisiaj wiele możliwości wizowych tym, którzy chcieliby tu zamieszkać, na chwilę lub na stałe. Każdego roku ponad 200 tysięcy osób z całego świata zaczyna nazywać Australię swoim domem i otrzymuje wizy stałego pobytu.

Polacy przyjeżdżają na ten koniec świata na wizach studenckich, wizach Work&Holiday, wizach biznesowych czy sponsorowanych, za miłością czy rodziną. Te ścieżki bywają zawiłe. Często zostają dłużej, niż początkowo planowali, czasem wracają rozczarowani. Australia daje dobre warunki do życia, otwiera głowę.

Drogi Polaków podczas współczesnej emigracji do Australii są różne. Różne są doświadczenia i spostrzeżenia. Mieszkamy we wszystkich zakątkach kraju, odnosząc zarówno sukcesy, jak i zaliczając bolesne porażki. Czasem chcemy zostać, innym razem wracać.

To ludzkie, te prawdziwe historie są najbardziej inspirujące.

W każdy wtorek, środę i czwartek w samo południe polskiego czasu, zapraszam ciekawych Polaków mieszkających w Australii na wirtualne spotkania. Zapraszam też was, bo to unikalna okazja, żeby dowiedzieć się, jak wygląda prawdziwe, zwykle/niezwykłe życie na tym końcu świata.

Rozmawiamy o pracy, o macierzyństwie, o zakładaniu biznesów, o ulubionych miejscach w Sydney, Melbourne, Perth, i codzienności w małych nieznanych nikomu wioskach. Rozmawiamy też o powrotach do Polski i rzucaniu tego wszystkiego, bo Australia i emigracja nie są dla wszystkich. Nie ma raju na tym świecie i nie jest nim Australia. Rozmawiamy również ze specjalistami: agentami zajmującymi się organizowaniem wiz do Australii, psychologami, pracodawcami czy specjalistami od zatrudnienia na tym jakże innym rynku pracy.

W każdym odcinku spotykam się z jednym gościem, przybliżamy jego historię i subiektywne spostrzeżenia. Jest konkretnie i bez zbędnych urozmaiceń, a jednak wciąż motywująco i personalnie.

Dołączcie do rozmowy na naszym Instagramie @whereisjuliplussam i pytajcie.

Jeśli macie pomysł na to, z kim porozmawiać lub sami chcielibyście opowiedzieć o swojej drodze, jeśli macie pomysł na to, jak rozwinąć ten raczkujący projekt, napiszcie na julia@whereisjuli.com