Gdzie jest Julia? To pytanie słyszę ostatnio wyjątkowo często, a za nim lecą kolejne – te o książkę. Poniżej zebrałam odpowiedzi na najczęściej zadawane.

Gdzie można kupić książkę Gdzie jest Julia?

Książka dostępna jest w księgarniach w całej Polsce. Można ją także zamówić online np. na stronie wydawnictwa Pascal. Książkę z dedykacją i pocztówką z Australii w zestawie można kupić tylko bezpośrednio przez bloga – jeśli jesteś zainteresowany napisz na whereisjuli@gmail.com

Czy książka jest dostępna w formie ebooka?

Tak, książkę można zamówić w formie elektronicznej. Dostępna jest między innymi na stronie Empiku, Virtualo, Publio.

Czy książkę można kupić w Australii (lub w innych miejscach na świecie)?

Jeśli kupisz książkę bezpośrednio u mnie, wyślę ją gdziekolwiek zechcesz. Napisz na whereisjuli@gmail.com

Czy w książce znajdę praktyczne porady?

Pod koniec każdego rozdziału znajdziesz moje subiektywne wskazówki na temat kraju, o którym w danej chwili opowiadam oraz polecane strony internetowe, blogi i książki, gdzie możesz szukać więcej inspiracji. Pod koniec książki za to, znajdziesz kompendium wiedzy na temat podróży dookoła świata, podzielone na dwie części – to, co przed podróżą i to, co w trakcie. Same sprawdzone informacje.

Czy to jest książka tylko dla kobiet?

Nie! „Gdzie jest Julia?” to książka dla kobiet i dla mężczyzn, dla młodych i tych starszych również. To opowieść o ludziach w podróży dookoła świata, która przypadnie do gustu każdemu bez względu na płeć i wiek.

Czemu w książce nie ma więcej wątku romantycznego?

Historia przedstawiona w książce jest historią mojego życia. Jedynym z jej bohaterów jest Sam, którego poznałam w podróży dookoła świata, i dla którego przeprowadziłam się do Australii. Musiałam wyznaczyć granice prywatnego życia, którym chcę się z wami podzielić i prywatnego życia, które chcę zachować dla tylko siebie. Zresztą, niedosyt jest lepszy od przesytu…

Gdzie mogę przeczytać więcej o książce?

Zacznij tutaj – w krótkim tekście na blogu opowiadam o czym jest książka, a… o czym nie. Linki do recenzji innych i kilku rozmów ze mną, znajdziesz tutaj.

Czy będzie druga część książki Gdzie jest Julia?

Tak, książka nie bez powodu kończy się w chwili, gdy mówię wszystkim o planie wyprowadzki do Australii. Druga część będzie opowieścią o życiu i podróżach po tej, wciąż dla mnie nowej, części świata.

Książka jest super! Gdzie mogę zostawić swoją recenzję?

Jeśli znajdziesz chwilę, żeby napisać kilka słów o mojej książce, będzie mi bardzo miło! Recenzję możesz zostawić na stronie Empiku, Lubimy Czytać lub wysłać ją do mnie, a ja chętnie podzielę się nią z innymi na Faceboku Where is Juli + Sam.

Czy nogi na okładce to twoje nogi?

Tak – to moje nogi 🙂