„Julia jest w Australii” to subiektywny przewodnik po Australii – ciekawych miejscach, nieznanej historii i pokręconej codzienności. 

Julia jest w Australii

Gdy cztery lata temu wyruszyłam w samotną podróż dookoła świata, nie przeszło mi przez myśl, że mogę z niej nigdy nie wrócić. Los (jak to los) bywa przewrotny, a życie pisze dla nas wszystkich zaskakujące scenariusze, więc… nie planujcie za dużo, bo jutrzejszy dzień może wyglądać zupełnie inaczej niż ten w waszych wyobrażeniach.

Swoją podróż dookoła świata opisałam w książce „Gdzie jest Julia?”, która trafiła na półki księgarni w marcu 2016 roku (książkę można zamówić tutaj).

Kilka miesięcy później oddaję w Wasze ręce drugą część – „Julia jest w Australii”. To książka dla tych, którzy marzą o podróży do Australii, dla tych, którzy planują wakacje w Australii i dla tych, którzy chcieliby tu zamieszkać.

To książka o emigracji, o wszystkim tym, co przeżywa się po przeprowadzce gdziekolwiek. 

Jest super emocjonalna, a momentami naprawdę śmieszna – wszystko dzięki Samowi (dziękuję, że jesteś zabawny Kochanie). Czasami jest wzruszająca – bo ja jestem taki mięczak i ryczę z tęsknoty. Jest też do bólu szczera – to nie jest Australia przez różowe okulary.

To książka podróżnicza, w której to ja staję w roli waszego przewodnika.

Zabiorę was na kilka road tripów: sławnym wybrzeżem z Brisbane do Sydney, przez zapomniany Outback z Brisbane do Adelajdy czy drogą Gibb River Road przez dziewiczą Wyżynę Kimberley.

Razem zwiedzimy Sydney, Melbourne, Adelajdę, Perth, Darwin, Cairns i okolice tych miast. Posiedzimy pod Operą, pójdziemy na spacer szlakiem street artu, na kieliszek dobrego wina i filiżankę najlepszej kawy świata.

Zanurkujemy na Wielkiej Rafie Koralowej, pogapimy się w gwieździste niebo, potropimy kazuary, upolujemy włochatego pająka i będziemy opalać się do woli.

To przewodnik po najbardziej znanych australijskich miejscach oraz po tych zupełnie nieznanych.

To książka o życiu i podróżach w Krainie Kangurów.

Ale oprócz tego wszystkiego, znajdziecie w niej też garść informacji praktycznych – dowiecie się jak zorganizować wizę do Australii, gdzie szukać dobrych połączeń lotniczych, co zabrać i jak zaplanować wakacje.

Napisz w komentarzu pod tym wpisem, dlaczego chciałbyś odwiedzić Australię i wygraj jeden z trzech egzemplarzy książki „Julia jest w Australii”! – KONKURS ZAKOŃCZONY. W PIĄTEK PODAMY WYNIKI.

julia-jest-w-australii-blog

To książka o Australii, jakiej jeszcze nie było.