G’Day! Tu Julia i Sam.

Poznaliśmy się w 2012 roku podczas podróży dookoła świata. Niewinne uczucie przewróciło wszystko do góry nogami (dosłownie). Brisbane jest naszym domem (z kredytem), a podróże wspólną pasją. Lubimy road tripy, ciekawe spotkania i nasz dom.

Na blogu Where is Juli + Sam poczytasz o codzienności i wędrówkach po Australii. Dowiesz się, jak zorganizować wakacje w Krainie Kangurów, podróż dookoła świata i jak przetrwać na emigracji.

Where is Juli + Sam jest obecnie najpopularniejszym polskim blogiem o Australii oraz jednym z najbardziej znanych polskich blogów podróżniczych.

Julia Raczko-Gospo

Blogerka i autorka książek podróżniczych — Gdzie jest Julia? oraz Julia jest w Australii.

Pochodzę z Milanówka. Od 7 lat staram się okiełznać emigrację i nową, inną rzeczywistość; nie zawsze mi wychodzi. Wiele tygodni w roku spędzam w drodze, zarówno w roli przewodniczki, jak i obserwatorki świata. Podróżuję bardziej dla ludzi niż dla miejsc. Lubię słuchać, pisać, analizować świat i gin z tonikiem. Z wykształcenia jestem psychologiem społecznym. Od 14 lat pracuję w mediach — jako producentka telewizyjna, specjalistka od komunikacji w internecie, dziennikarka. Prowadzę tego bloga, piszę książki i artykuły, organizuję wyjazdy do Australii, Nowej Zelandii i na Pacyfik.

+ Sam

Mąż Australijczyk. Najlepszy kompan w drodze i w domu.

Jest autorem wszystkich zdjęć z drona na tym blogu oraz inspiracją do wielu tekstów. Uwielbia samoloty, jeździć motocyklem po lesie, odpoczywać pod namiotem, kitesurfing i mizerię.

Napisz do nas na julia@whereisjuli.com

Znajdziesz nas na:

Facebook

Twitter

Instagram