G’Day! Tu Julia i Sam.

Poznaliśmy się w 2012 roku podczas podróży dookoła świata. Dziś Brisbane jest naszym domem, a podróże wspólną pasją. Lubimy road tripy, ciekawe spotkania i nasze miejsce na ziemi.

Na blogu Julia and Sam (wcześniej Where is Juli + Sam) poczytasz o codzienności w Australii, podróżowaniu po Australii i organizacji podróży dookoła świata. Dowiesz się, jak przetrwać na emigracji i jak wygląda przygoda zwana rodzicielstwem a naszym wydaniu.

Julia and Sam jest od kilku lat najpopularniejszym polskim blogiem o Australii oraz jednym z najbardziej znanych i najstarszych (!) polskich blogów podróżniczych.

Julia Raczko-Gospo

Blogerka i autorka książek podróżniczych — Gdzie jest Julia? oraz Julia jest w Australii.

Od 8 lat na nieplanowanej emigracji. W 2012 roku wyjechałam w samotną podróż dookoła świata w trakcie, której poznałam mojego męża, Sama. Z wykształcenia jestem psychologiem społecznym. Od 15 lat pracuję w mediach – początkowo jako producentka telewizyjna, dziś jako specjalistka od komunikacji w internecie i planowania kontentu. Prowadzę tego bloga, piszę książki i artykuły, okazjonalnie współorganizuję wyjazdy przygodowe w swojej części świata. Lubię słuchać, pisać, analizować świat, opowiadać Australię. I gin z tonikiem, który (chwilowo) poszedł w odstawkę, bo niedługo zostanę mamą.

Sam

Mąż Australijczyk. Najlepszy kompan w drodze i w domu.

Jest autorem wszystkich zdjęć z drona na tym blogu oraz inspiracją do wielu tekstów. Uwielbia samoloty, jeździć motocyklem po lesie, odpoczywać pod namiotem, ogniska, kitesurfing i mizerię.

Napisz do nas na whereisjuli@gmail.com

Znajdziesz nas na:

Facebook

Twitter

Instagram