Cześć! Tu Julia i Sam. Mieszkamy w Brisbane, w Australii i opowiadamy o tej części świata.

Na blogu Where is Juli + Sam znajdziesz informacje o podróżach po Australii i codzienności w tym kraju. Poczytasz także o samotnej, kobiecej wyprawie dookoła świata, spełnianiu marzeń, dobrym życiu i naszych wyjazdach w nieznane. Nasz blog jest obecnie najpopularniejszym polskim blogiem o Australii oraz jednym z najbardziej znanych polskich blogów podróżniczych.

Julia Raczko

Blogerka i autorka dwóch książek — Gdzie jest Julia? oraz Julia jest w Australii.

Dziewczyna z Milanówka, którą zaskoczyła emigracja. Kilka lat temu wjechałam w samotną podróż dookoła świata i nigdy nie wróciłam. Mieszkam w Brisbane, w Australii.
Z wykształcenia psycholog społeczny. Pracowałam jako producentka telewizyjna m.in. dla takich stacji jak TVN, MTV czy Eska TV. Byłam też baristką, dyrektorem szkoły, prezenterką radiową, kurą domową i marketing menadżerem. Dziś zajmuję się komunikacją w social mediach i projektowaniem podróży. Organizuję wyjazdy do Australii i Nowej Zelandii, i z pasją opowiadam o tej części świata.
Piszę artykuły, relacjonuję ważne wydarzenia, prowadzę bloga Where is Juli + Sam. Opublikowałam dwie książki: „Gdzie jest Julia?” oraz „Julia jest w Australii”.
Korzystam z życia i jest sobą. Lubię ludzi, chodzić boso i dobrą kawę. W lodówce zawsze mam butelkę schłodzonego sauv blanc.

+ Sam

Najfajniejszy facet na świecie (zajęty). Australijczyk z polskimi korzeniami, urodzony w Melbourne.

Jego największą pasją są samoloty — pracuje jako inżynier w jednej z linii lotniczych. Uwielbia latać dronem, jeździć motocyklem po lesie, odpoczywać pod namiotem i zimne piwo. Planuje trasy naszych wycieczek, robi zdjęcia i prowadzi.

Podglądaj życie codzienne w Australii

Napisz do nas: julia@whereisjuli.com

julia-jest-w-australii-premiera