G’Day! Tu Julia i Sam. Polka i Australijczyk. Dla znajomych The Gospo’s.

Poznaliśmy się w 2012 roku podczas podróży dookoła świata. Niewinne uczucie okazało się fest i przewróciło wszystko do góry nogami. Dosłownie. Brisbane jest naszym domem (z kredytem), a podróże wspólną namiętnością. Lubimy road tripy, zwiedzanie bez planu i ciekawe spotkania. Najchętniej jeździmy na Outback albo latamy na Pacyfik. Od sześciu lat wspólnie odkrywamy (nie tylko) ten kawałek świata.

Na blogu Where is Juli + Sam poczytasz o naszej codzienności i wędrówkach po Australii. Dowiesz się jak zorganizować wakacje w Krainie Kangurów, samochodową wyprawę przez nieznany ląd i podróż dookoła świata. Nieraz się uśmiechniesz, bo uśmiechamy się my, a uśmiech (jak wiadomo) jest zaraźliwy.

Where is Juli + Sam jest obecnie najpopularniejszym polskim blogiem o Australii oraz jednym z najbardziej znanych polskich blogów podróżniczych.

Julia Gospo (Raczko)

Blogerka i autorka książek podróżniczych — Gdzie jest Julia? oraz Julia jest w Australii.

Dziewczyna z Milanówka, którą zaskoczyła emigracja. Z wykształcenia jestem psychologiem społecznym. Pracowałam jako producentka telewizyjna m.in. dla takich stacji jak TVN, MTV czy Eska TV. Byłam już: barmanką, dyrektorem szkoły, prezenterką radiową, przewodnikiem, kurą domową i marketing menadżerem. Dziś zajmuję się komunikacją w social mediach i projektowaniem podróży. Organizuję wyjazdy do Australii i Nowej Zelandii. Lubię opowiadać o tej części świata. Piszę artykuły, relacjonuję ciekawe wydarzenia, prowadzę tego bloga i podróżuję.

Korzystam z życia i jestem sobą. Lubię ludzi, chodzić boso i dobre jedzenie. Nie lubię wymówek. Wieczorami popijam gin z tonikiem. Rano — kawę.

+ Sam

Mój mąż. Australijczyk z polskimi korzeniami. Najlepszy kompan w drodze i w domu.

Jego największą pasją są samoloty — pracuje jako inżynier w jednej z linii lotniczych. Uwielbia dronować, jeździć motocyklem po lesie, odpoczywać pod namiotem i mizerię. Planuje trasy naszych wycieczek, robi zdjęcia i… popija ze mną gin z tonikiem.

Poznajmy się lepiej. Napisz do nas na julia@whereisjuli.com

Znajdziesz nas tutaj:

Facebook

Twitter

Instagram