Co mówi sama o sobie? “Profesjonalnie zajmuję się celebrowaniem przyjemności i docenianiem małych rzeczy. Dorastałam w rodzinie artystów i to dało mi wyczucie potrzebne przy wybieraniu dla Was tematów. Piszę o tym co mnie inspiruje i mam nadzieję, że Was tym zarażam.

Maja Święcicka zapytała mnie, czy pogadamy. O spełnianiu marzeń. Pogadałyśmy. I fajnie nam się gadało. Bardzo. Dziś dla odmiany rozmowa ze mną. Dzięki Maja – to rozmowa pozwoliła mi kilka rzeczy podsumować.

“Maja Święcicka: Wszystko zaczyna się w głowie?

Julia Raczko: I to jest klucz do sukcesu. Wszystko zaczyna się w głowie. Od pomysłu, przez zebranie siły do jego realizacji, po realizację. Tak jest ze wszystkim w życiu. Po pierwsze trzeba marzyć, a marzenia powinny być na tyle duże, żeby samych nas trochę przerażały. Bez marzeń nic w życiu nie ma. Po drugie trzeba przestać narzekać, szukać wymówek, kombinować, że się nie da… No, ale skąd wziąć pieniądze? Ale samemu to przecież tak niebezpiecznie? O matko, a co z pracą? Rzucisz tak po prostu? Nie żal ci? A jak wrócisz to, co Ty będziesz robić dziewczynko? A tęsknić nie będziesz? Zostawisz nas tak wszystkich po prostu na pół roku? 

Te pytania odbijały się echem nawet w moich snach. Zadawane przez rodziców, przez znajomych i nawet przez samą siebie. Na szczęście na każde z nich znalazłam odpowiedź, w 100% szczerą, wewnętrznie zgodną z moimi wartościami. To były odpowiedzi, które otwierały przede mną świat, a nie mnie ograniczały. Wiedziałam, co chcę zrobić i wiedziałam że robię dobrze. Cały świat mógł być przeciwko mnie, a ja i tak zrobiłabym swoje. Bo po marzeniach, zaprzestaniu narzekania, jest jeszcze po trzecie – trzeba po prostu przejść do czynów, a nie tylko gadać.”

To mój ulubiony akapit, ale Maja wszystko spisała pod tytułem: “Podróż dookoła świata. Jak to jest spełniać marzenia…. Zapraszam na jej profil na portalu Na temat. Tam przeczytacie całą rozmowę. I znajdziecie wiele inspirujących tematów, bo Maja to obiecująca, młoda i bardzo zdolna dziennikarka. Rozmowa z nią była dla mnie olbrzymią przyjemnością!