Rozpościera się z 88 piętra. Z jednej strony widać zatokę, z drugiej góry. Wieżowce, domki, samochody, tramwaje i mnóstwo zieleni – to najlepszy widok na Melbourne.

 

Widok z Eureka Skydeck 88

 

Julia na Eureka Skydeck

Zdjęcie: Aga z bloga amatteroftaste.me

Wcześniej, nawet nie przyszło mi do głowy, żeby się tam wybrać. Jakoś z góry założyłam (głupia ja), że Eureka Skydeck 88 to kiepska atrakcja turystyczna, którą nie warto zawracać sobie głowy. Jak bardzo byłam w błędzie! Widoki z 88 piętra budynku Eureka (najwyższego budynku w Melbourne) są zachwycające.

Widok na Melbourne 7

Skydeck 88

Z jednej strony widać błękitną zatokę i dobijające do brzegu promy z Tasmanii. Z drugiej rozciąga zielone pasmo górskie, wyznaczające granice miasta, które rozlewa się po horyzont i poprzecinane jest tu i ówdzie rzeką Yarra.

Widok na Melbourne 6

 Melbourne jest wielkie. Jest wielkie i różnorodne. Ma strzeliste centrum, wybijające się wyraźnie z reszty krajobrazu, a reszta jest jakby cicha, spokojna, przystrojona bogato zielenią. Widać, że Melbourne to miasto, które idealnie wpasowało się w otoczenie.

Widok na Melbourne 5

Zobacz jeden z moich ulubionych miejskich widoków na świecie!

Widok na Melbourne 4

Widok na Melbourne 1

Eureka Skydeck 88 to atrakcja dostępna dla wszystkich. Bilet wstępu kosztuje $19,50, ale to dobrze zainwestowane wakacyjne fundusze. Za dodatkową opłatą można też wejść do przeszklonej kostki z przeźroczystą podłogą, na co mój lęk wysokości mi nie pozwolił. Ale… może kiedyś.

Budynek Eurecka w Melbourne

Eureka Tower to drugi najwyższy budynek w Australii i wciąż najwyższy budynek w Melbourne, ma 297 metrów i 92 piętra. Jego złoty czubek łatwo zauważyć z daleka.

Lubicie takie punkty widokowe na miasto?